Przewozy towarowe

PKP CARGO uruchamia nową markę pociągów operatorskich

PKP CARGO CONNECT, spółka zależna PKP CARGO S.A., uruchamia regularne pociągi operatorskie pod marką Connect Operator, kursujące na trasie z Gdańska do Poznania, Warszawy i Gliwic. Na początku na trzech trasach, ale sieć takich połączeń będzie systematycznie rozbudowywana.

Pociągi Connect Operator będą odjeżdżały kilka razy w tygodniu, o stałych godzinach w trzech relacjach:

Na platformach, między portem gdańskim a trzema wskazanymi lokalizacjami, transportowane będą kontenery. Pierwsze składy pod marką Connect Operator odjadą na przełomie maja i czerwca.

– Zaletą naszych pociągów operatorskich jest to, że klient wie którego dnia i o której godzinie jego ładunek wyruszy ze stacji początkowej i o której godzinie dotrze do stacji końcowej. Jest w stanie zaplanować dostawę do miejsca przeznaczenia – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT. To dlatego, że pociągi operatorskie kursują według stałych rozkładów jazdy. W przypadku zwykłych pociągów towarowych rozkłady jazdy są często zamawiane ad hoc i brak jest gwarancji czasu przejazdu, co z punktu widzenia klienta znacznie komplikuje planowanie łańcucha logistycznego. Planowany czas przejazdu między Gdańskiem a Warszawą lub Poznaniem wynosi 8 godzin, a z Gdańska do Gliwic – 15 godzin.

 

Ivan Ružbacký dodaje, że w ramach usługi Connect Operator firma zabezpiecza również przeładunek i odwóz kontenerów z terminala transportem samochodowym pod wskazany przez klienta adres. Pociągami Connect Operator będzie można przewozić różnej wielkości kontenery.