Raport z Polski Wydarzenia

Malowali graffiti na wiadukcie. Mieli przy sobie narkotyki i paralizator

Mieli przy sobie farbę w sprayu, narkotyki, pałkę teleskopową i paralizator. Niszczyli elewację wiaduktu kolejowego w Krakowie. Interwencja Straży Ochrony Kolei pozwoliła zapobiec dalszej dewastacji i zatrzymać grafficiarzy.

Mężczyźni, którzy nanosili graffiti na ściany wiaduktu kolejowego, zostali zatrzymani (Fot. Straż Ochrony Kolei)
Mężczyźni, którzy nanosili graffiti na ściany wiaduktu kolejowego, zostali zatrzymani (Fot. Straż Ochrony Kolei)

Do zatrzymania mężczyzn doszło we wtorek (3.01) w trakcie patroli szlaku kolejowego Brzesko-Bochnia. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli grafficiarzy przy wiadukcie kolejowym przy ul. Słonecznej. Na widok mundurowych „artyści” rzucili się do ucieczki, odrzucając puszki z farbą w sprayu.

Po krótkim pościgu Strażnicy zatrzymali sprawców dewastacji.

– W trakcie interwencji mężczyźni zachowywali się jakby byli pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych – relacjonują mundurowi.

 

Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarze’’ zdążyli zamalować ponad 3 mkw powierzchni wiaduktu kolejowego. O zaistniałym wydarzeniu powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Bochni.

– W dalszym toku czynności służbowych mundurowi ujawnili przy mężczyznach pałkę teleskopową i paralizator oraz dowody rzeczowe w postaci 4 puszek z farbą w sprayu – dodają SOK-iści. – Ponadto mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, zabezpieczono blisko 3 gram marihuany. Na terenie kolejowym sprawcy poruszali się samochodami marki Honda Civic i Fiat Stilo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze jeden z mężczyzn posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Ujętych mieszkańców Bochni, 23-latka i 21-latka przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Dodaj komentarz