Raport z Polski Wydarzenia

MAN wjechał pod szynobus [ZDJĘCIA]

Kierowca samochodu ciężarowego zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod szynobus. Składem podróżowało 15 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca ukarany został wysokim mandatem karnym.

"<yoastmark

Do wypadku z udziałem szynobusu doszło 11 kwietnia, chwilę po godz. 12.00 w miejscowości Płoskie (woj. lubelskie).

Funkcjonariusze na podstawie relacji kierujących, śladów na miejscu zdarzenia oraz uszkodzeń pojazdów ustalili jego przebieg.

– Do wypadku doprowadził kierujący samochodem marki Man 26-latek z gminy Fajsławice, który poruszał się od strony Mokrego w kierunku miejscowości Płoskie – informuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z Policji Lubelskiej. – Mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez torowisko, zignorował nadawane sygnały i wjechał na przejazd. Nie zauważył, że w tym czasie od strony Zawady zbliża się szynobus. Kierujący szynobusem 55-latek nie zdołał wyhamować i uderzył w tył ciężarówki.

 

Szynobusem podróżowało 15 pasażerów. Na szczęście poza uszkodzeniami w pojazdach, nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obaj byli trzeźwi.

Kierowca auta ciężarowego, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy zł. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.

Dodaj komentarz