Pasażer

Marcowa korekta jazdy w ŁKA. Co się zmieni?

Fot. ŁKA / FB

Od najbliższej niedzieli – 15 marca – obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy pociągów. Korekta uwzględnia m.in. ograniczenia komunikacyjne. Jak od drugiej połowy marca kursować będą pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej?

Zmiany, które wprowadzi ŁKA podyktowane będą głównie pracami modernizacyjnymi w Łódzkim Węźle Kolejowym, na liniach nr 14, 15 i 16 oraz na Stacji Zgierz, Kutno i Łowicz.

Pomiędzy Łodzią a Warszawą w dalszym ciągu szybką podróż zapewni 9 par pociągów ŁKA Sprinter. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej oferty przewoźnika – biletu na przejazd tam i z powrotem za 45 zł. Obowiązywać on będzie przez dwa dni – od soboty do niedzieli.

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury na terenie aglomeracji łódzkiej, do dnia 12 grudnia 2020 roku obowiązuje wzajemnie honorowanie biletów ŁKA i PKP Intercity w pociągach kursujących na wybranych odcinkach linii ograniczonych stacjami Pabianice, Zgierz, Łódź Widzew.

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej,  podróżujący do Tomaszowa Mazowieckiego, mają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty, umożliwiającej dalszą podróż pojazdami komunikacji miejskiej za darmo.  Ponadto, posiadacze Tomaszowskiej Karty Mieszkańca, mogą podróżować po województwie łódzkim pociągami ŁKA, o około 30 % taniej.

Najważniejsze zmiany i utrudnienia:

Linia kutnowska i obwodowa

Ze względu na zamknięcie toru nr 2 na odcinku ZgierzŁódź Kaliska, wystąpią znaczne ograniczenia przepustowości linii nr 15 na ww. odcinku, czego skutkiem będzie uruchomienie mniejszej liczby pociągów.

Ze względu na różne fazy prowadzonych robót, pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz będą kursowały w następujących terminach:

  • 15 marca- 17 kwietnia,
  • 18 – 28 kwietnia,
  • 29 kwietnia -15 maja,
  • 16 – 28 maja,
  • 29 maja -13 czerwca.

Dodatkowo, wybrane pociągi w terminie od 4 do 15 maja pojadą z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa przez Łódź Olechów Wiadukt, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wschód.

Kontynuacja prac modernizacyjnych na stacji Kutno oraz Łęczyca (dostępne dwie lub jedna krawędź peronowa) spowoduje konieczność uruchomienia Zastępczej Komunikacji Autobusowej za wszystkie pociągi na odcinku Witonia – Kutno – Witonia oraz za wybrane pociągi na odcinku OzorkówKutnoOzorków.

Linia sieradzka

Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej. W związku z tym za wybrane połączenia do Łasku uruchomiona zostanie ZKA oraz dodatkowe szybkie połączenia ZKA, które na odcinku Łódź Kaliska – Łask pojadą bez postojów. W całej relacji z Łodzi do Sieradza i z powrotem pojedzie 10 pociągów.

Ze względu na lokalizację prac remontowych, dla poszczególnych połączeń,  będą obowiązywały dwa warianty ZRJ do 30 kwietnia i od 1 maja 2020 r.

Uruchomione zostanie nowe codzienne połączenie z Sieradza do Łodzi po godzinie 22:00.

Linia łowicka

Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów
i przyjazdów pociągów.

Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury sprawne prowadzenie planowych i awaryjnych prac modernizacyjnych na tym odcinku oraz sprawne prowadzenie ruchu pozostałych pociągów przez stację Łowicz Główny.

Dodaj komentarz