Pasażer

Marcowa korekta jazdy w ŁKA. Co się zmieni?

Ze względu na różne fazy prowadzonych robót, pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz będą kursowały w następujących terminach:

  • 15 marca- 17 kwietnia,
  • 18 – 28 kwietnia,
  • 29 kwietnia -15 maja,
  • 16 – 28 maja,
  • 29 maja -13 czerwca.

Dodatkowo, wybrane pociągi w terminie od 4 do 15 maja pojadą z pominięciem stacji Łódź Dąbrowa przez Łódź Olechów Wiadukt, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów Wschód.

Kontynuacja prac modernizacyjnych na stacji Kutno oraz Łęczyca (dostępne dwie lub jedna krawędź peronowa) spowoduje konieczność uruchomienia Zastępczej Komunikacji Autobusowej za wszystkie pociągi na odcinku Witonia – Kutno – Witonia oraz za wybrane pociągi na odcinku Ozorków – Kutno – Ozorków.

Linia sieradzka

Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej. W związku z tym za wybrane połączenia do Łasku uruchomiona zostanie ZKA oraz dodatkowe szybkie połączenia ZKA, które na odcinku Łódź Kaliska – Łask pojadą bez postojów. W całej relacji z Łodzi do Sieradza i z powrotem pojedzie 10 pociągów.

Ze względu na lokalizację prac remontowych, dla poszczególnych połączeń,  będą obowiązywały dwa warianty ZRJ do 30 kwietnia i od 1 maja 2020 r.

Uruchomione zostanie nowe codzienne połączenie z Sieradza do Łodzi po godzinie 22:00.

Linia łowicka

Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów
i przyjazdów pociągów.