Personalia Wydarzenia

Martin Červíček nowym Prezesem Zarządu Kolei Czeskich

Martin Červíček od 1 lipca 2022 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Kolei Czeskich. Zarząd powołał go na stanowisko w środę. Priorytetami dla Červíčka będzie zwiększenie przepustowości torów i usprawnienie komunikacji z pasażerami w sytuacjach awaryjnych.

Nowy Prezes Kolei Czeskich chce wzmocnić komunikację między spółką a pasażerami. Jak podkreślił, zależy mu na poznaniu poglądów podróżnych – co jest dla nich najważniejsze w rozwoju transportu kolejowego.

– Możliwość zasiadania w Zarządzie Kolei Czeskich to kolejne wyzwanie, w którym mogę dobrze wykorzystać swoje doświadczenie – mówił Martin Červíček. – Na nowym stanowisku chciałbym skorzystać ze swojej znajomości problematyki regionalnej i podjąć próbę prawidłowego ustalenia rozwiązań systemowych, które pomogą zapewnić dalszy rozwój infrastruktury kolejowej i świadczonych przez Koleje Czeskie usług.

 

W planach Červíček ma zwiększenie przepustowości i elektryfikację kluczowych linii kolejowych. Chce również poprawić komfort podróży i obsługi podróżnych na dworcach kolejowych. W swoich zamierzeniach ma zwiększenie prędkości przejazdu – linie dużych prędkości są, jego zdaniem, wielką szansą dla całego kraju.

Martin Červíček urodził się 3 kwietnia 1972 r. w czeskim mieście Nachod. Jest politykiem i byłym policjantem, a od 2020 r. Pełnił funkcję hetmana regionu Hradec Kralove. Od lutego do października 2020 r. Pełnił funkcję przewodniczącego Klubu Senatorskiego ODS.

Dodaj komentarz