Raport z Polski Tramwaje

Metropolia GZM unowocześnia portal SDIP. Wkrótce uruchomi aplikację mobilną [FILM]

Pilotażowa wersja portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej została uzupełniona o funkcje zgłaszane przez mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, co pozwoli sprawniej sprawdzić, kiedy przyjedzie wyczekiwany przez nas pojazd. Wkrótce uzupełnieniem portalu będzie także aplikacja mobilna.

Fot. Marek Mróz / wikimedia commons

Na ulice Metropolii każdego dnia wyjeżdża ponad 1,5 tys. pojazdów. Zatrzymują się one na ok. 7 tys. przystankach. Na najbardziej popularnych instalowane są od kilku lat tablice elektroniczne, wyświetlające czas do przyjazdu pojazdu komunikacji miejskiej. Teraz Metropolia robi kolejny krok w stronę pasażerów, udostępniając im ulepszoną wersję platformy informacyjnej, prezentującą rzeczywisty czas odjazdu tramwajów, autobusów i trolejbusów.

Ta unowocześniona wersja właśnie została uruchomiona i można ją znaleźć pod adresem https://sdip.metropoliaztm.pl.

– Metropolia konsekwentnie pracuje nad rozwiązaniami, których celem jest ułatwienie pasażerom korzystania z komunikacji miejskiej – mówi Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, odpowiedzialny za rozwój systemów informatycznych. – Opublikowana kilka miesięcy temu pilotażowa wersja nowego portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, została rozbudowana o funkcje, o których dodanie zwrócili się do nas użytkownicy. Dostaliśmy kilkadziesiąt uwag i propozycji zmian, za wszystkie chciałbym ich autorom serdecznie podziękować. Większość z nich została przez nas wprowadzona, ponieważ chcemy, by portal jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania i potrzeby jego użytkowników. Wprowadziliśmy m.in. możliwość śledzenia wybranego pojazdu na mapie, prezentowane dane uzupełnione zostały również o numer kursu, numer boczny pojazdu i identyfikator przewoźnika – wymienia Jacek Brzezinka.