Tramwaje Wydarzenia

Miasto Lyon dokupi 35 tramwajów Alstom Citadis

Zarządu Transportu Miejskiego w Lyonie (SYTRAL) zakupi 35 tramwajów Citadis za kwotę 115 mln euro. Inwestycja realizowana jest w ramach opcji, którą przewidywała umowa podpisana z Alstom w 2018 r. Po realizacji planu „Destinations 2026”, obejmującego inwestycje w pojazdy i infrastrukturę, tabor Lyonu (z liczbą 142 pojazdów) będzie jednym z największych we Francji.

Fot. Alstom

Jean-Baptiste Eyméoud, prezes Alstom we Francji powiedział:

– To zamówienie to piękny znak zaufania od jednego z naszych wieloletnich klientów. Już od 40 lat współpracujemy z SYTRAL, oferując ekologiczne, niezawodne i komfortowe rozwiązania w zakresie mobilności, które spełniają oczekiwania pasażerów Lyonu. SYTRAL ma pewność, że dysponuje sprawdzonymi, wysokiej jakości pojazdami, ponieważ korzystamy z informacji zwrotnych z prawie 3000 tramwajów Citadis sprzedanych do 60 miast na całym świecie. Wprowadzenie do eksploatacji ponad 140 tramwajów Citadis sprawia, że sieć w Lyonie jest prawdziwą wizytówką know-how Francji i firmy Alstom.

 

tabor w dyspozycji SYTRAL składa się obecnie z 34 tramwajów Citadis o długości 43 metrów i 73 tramwajów o długości 32 metrów, kursujących na 6 liniach. Dzięki skorzystaniu z prawa opcji liczba tramwajów wzrośnie do 142 i będzie jedną z największych flot miejskich pojazdów szynowych we Francji. zamówienie zostało złożone w kilku transzach od 1998 roku, a pierwsze pojazdy zostały odebrane w 2000 roku.