Wydarzenia

Między Warszawą a Legionowem powstaną dodatkowe tory. PKP PLK ogłasza przetarg

Na trasie z Warszawy do Legionowa powstaną dodatkowe tory. Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na opracowanie studium wykonalności. Inwestycja wpłynie na poprawę przejazdu i zwiększenie liczby połączeń z powiatów do stolicy.

Zadaniem firmy, która wygra przetarg będzie wykonanie kompleksowej analizy, określającej możliwości techniczne oraz rozwiązania, które będzie można podczas budowy zastosować. Dokument wykaże także szacowane koszty inwestycji.

W ramach inwestycji planowane są dwa dodatkowe zelektryfikowane tory aglomeracyjne, na odcinku Warszawa Wschodnia – Legionowo. Finalnie powstanie układ 6 torów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga oraz  czterech torów na odcinku Warszawa PragaLegionowo. Wykonawca przeanalizuje również rozbudowę linii z Legionowa do Wieliszewa o dodatkowy tor.

Ponadto analizą objęta będzie także budowa dodatkowych torów na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie realizują zapisy Kolejowego Masterplanu dla Warszawy. Dążymy do stworzenia czterotorowych tras wyjazdowych ze stolicy, co pozwoli zwiększyć przepustowość linii. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości i powiatów zyskają lepsze połączenia kolejowe w codziennych podróżach do pracy czy szkoły – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Modernizacja może wpłynąć również na zmniejszenie czasu podróży do Gdańska i Olsztyna. W ramach zleconego studium wykonalności przeanalizowana zostanie budowa nowego odcinka linii kolejowej z Warszawy Choszczówki do miejscowości Kątne/Świercze, co pozwoli pasażerom szybciej dotrzeć do Trójmiasta i stolicy woj. warmińsko-mazurskiego.

Termin składania ofert w postępowaniu „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)” mija 28 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz