Aktualności Tramwaje

Mkną po szynach niebieskie tramwaje

Moderus Gamma

Tak jak w piosence po Wrocławiu mkną niebieskie tramwaje, a pojazdów w tej malaturze będzie coraz więcej, bo poza remontowanymi pojazdami Skoda 16T i Protram 205WrAs, zapowiedziano zwiększenie zamówienia na Moderusy Gamma z 25 na 46. Pierwsze „Dwieściepiątki” już wjechały na tory i przechodnia uśmiechem witają.

W listopadzie ub.r. na wrocławskie tory wyjechał pierwszy wyremontowany w Poznaniu tramwaj i to w tradycyjnym niebieskim kolorze. Mowa tu o pojeździe Protram 205WrAs, który rok wcześniej spłonął podczas wypadku. To co wyróżnia go wśród innych pojazdów tego typu, które przechodzą modernizację, to wypisane na jednym z boków imię Feniks. Wygląda niemal identycznie jak Moderus Beta, choć różni je malatura, tramwaje Modertransu są granatowe.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder powiedział:

– Wracamy do tradycyjnej, niebieskiej barwy. Nasze miasto jest kojarzone z niebieskimi tramwajami i słowa „Wrocławskiej piosenki” Marii Koterbskiej powinny pozostać aktualne. Dlatego nowo kupowane pojazdy oraz te po kapitalnych remontach będą niebieskie. Teraz cieszę się z mknącego po szynach niebieskiego tramwaju, który jest jak nowy, z tego, że udało się go wyremontować i przez długie lata będzie służył wrocławianom.

Przyjazd pierwszego tramwaju Protram 205WrAs

Zgodnie z umową podpisaną w czerwcu ub.r. modernizacja, którą przeprowadza Modertrans, obejmuje 25 „Dwieściepiątek” kupowanych przez MPK od 2006 roku. Poza zmianą malatury, prace obejmują m.in. wyposażenie w klimatyzację; renowację pudła, podwozia, elektryki i wnętra; instalację systemu informacji pasażerskiej, takiego samego jak w nowych tramwajach.