Analizy global Wydarzenia

Mniej wypadków niż w 2019 r. UZ podsumowały miniony rok na torach

W 2020 r. na ukraińskich przejazdach kolejowych i torach doszło do 59 wypadków. To o 11 mniej, niż w roku ubiegłym. Najnowsze statystyki zaprezentowała Ukrzaliznycia.

W minionych 12 miesiącach na przejazdach kolejowych doszło do 50 zdarzeń, na torach – do 9. W wypadkach tych zginęło 8 osób, a 31 zostało rannych. W porównaniu do roku 2019 – liczba ofiar śmiertelnych spadła o 7 osób, rannych – o 6.

– Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców – podkreślają przedstawiciele Kolei Ukraińskich. – Dlatego uczulamy naszych maszynistów, by zbliżając się do przejazdów zachowali wzmożoną czujność.

 

W 2020 r. koleje odnotowały także zdarzenia z udziałem osób postronnych znajdujących się na torach. W połowie stycznia maszynista pociągu towarowego, jadący na trasie Odessa – Zastava I musiał awaryjnie hamować, ponieważ na torach leżał człowiek. Ze względu na niewielką odległość dzielącą skład od człowieka, doszło do potrącenia. Mężczyzna na szczęście przeżył, trafił do szpitala.

Dwa dni później, 16 stycznia, ranny został mężczyzna, który przechodził przez przejazd kolejowy tuż przed pociągiem towarowym, jadącym 22 km/h. Mimo awaryjnego hamowania, pieszy został potrącony, doznając urazu głowy. Po udzieleniu pomocy medycznej, odmówił transportu do szpitala.

Koleje Ukraińskie wystosowały apel o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejazdów kolejowych i torów oraz ścisłe przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

W 2020 r. Koleje przeprowadziły szereg działań mających na celu modernizację infrastruktury torowej .  Aby zapewnić bezpieczeństwo pociągów i utrzymać infrastrukturę przy ustalonych prędkościach, pracownicy Ukrzaliznyci wyremontowali ponad 1,3 tys. km torów i zmodernizowali ponad 1,2 tys. rozjazdów.

Dodaj komentarz