Analizy global Wydarzenia

Mniej wypadków niż w 2019 r. UZ podsumowały miniony rok na torach

W 2020 r. na ukraińskich przejazdach kolejowych i torach doszło do 59 wypadków. To o 11 mniej, niż w roku ubiegłym. Najnowsze statystyki zaprezentowała Ukrzaliznycia.

W minionych 12 miesiącach na przejazdach kolejowych doszło do 50 zdarzeń, na torach – do 9. W wypadkach tych zginęło 8 osób, a 31 zostało rannych. W porównaniu do roku 2019 – liczba ofiar śmiertelnych spadła o 7 osób, rannych – o 6.

– Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców – podkreślają przedstawiciele Kolei Ukraińskich. – Dlatego uczulamy naszych maszynistów, by zbliżając się do przejazdów zachowali wzmożoną czujność.

 

W 2020 r. koleje odnotowały także zdarzenia z udziałem osób postronnych znajdujących się na torach. W połowie stycznia maszynista pociągu towarowego, jadący na trasie Odessa – Zastava I musiał awaryjnie hamować, ponieważ na torach leżał człowiek. Ze względu na niewielką odległość dzielącą skład od człowieka, doszło do potrącenia. Mężczyzna na szczęście przeżył, trafił do szpitala.