Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Modernizacja dworców w Ożarowie Mazowieckim i Jaktorowie zakończona [ZDJĘCIA]

PKP S.A. oddały do użytku dwa kompleksowo przebudowane dworce kolejowe – w Ożarowie Mazowieckim oraz Jaktorowie. Z nowoczesnych i komfortowych obiektów skorzystali już pierwsi podróżni. Inwestycje realizowane były około roku.

Dworzec kolejowy w Ożarowie Mazowieckim
Dworzec kolejowy w Ożarowie Mazowieckim

Dworzec w Ożarowie Mazowieckim pochodzi z końca XIX wieku, obiekt w Jaktorowie – z lat 50. XX wieku. Oba na nowo cieszą oko podróżnych i miłośników historii polskiej kolei.

Rozwój infrastruktury kolejowej w całym kraju w ostatnich latach nabrał ogromnego tempa. Można powiedzieć, że kolej wraca na właściwe tory. Dzięki zaangażowaniu ogromnych środków budżetowych oraz funduszy europejskich realizowane są ważne i ambitne inwestycje, które nie tylko poprawiają komfort podróży, zwiększają dostępność komunikacyjną, ale służą także bezpieczeństwu i rozwojowi polskiej gospodarki – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

 

To kolejne dworce, zmodernizowane w województwie mazowieckim, w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. O inwestycji mówił Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Kolej to bardzo ważny element transportu publicznego w nowoczesnym państwie, dlatego dbamy o jej rozwój. Poza inwestycjami w infrastrukturę torową, modernizujemy również dworce kolejowe, zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, walcząc tym samym ze zjawiskiem wykluczenia komunikacyjnego. Dążymy do tego, żeby pasażerowie w każdym miejscu Polski mogli w komfortowych warunkach oczekiwać na przyjazd pociągu. Cieszę się, że w województwie mazowieckim podróżni mogą już korzystać z kolejnych zmodernizowanych dworców kolejowych w Jaktorowie i Ożarowie Mazowieckim – mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Modernizacja dworców to przede wszystkim większy komfort podróży dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

Dworce w Jaktorowie i Ożarowie Mazowieckim to jedne z ważniejszych inwestycji dworcowych na Mazowszu. Mieszkańcy aglomeracji warszawskiej zyskali dostęp do bezpiecznej infrastruktury kolejowej oraz komfort podróży do stolicy. Mam nadzieję, że nowoczesne i proekologiczne budynki ułatwią pasażerom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznacza 3 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

UE, tak aby stymulować wzrost gospodarczy w ramach jednolitego rynku wewnętrznego. Oba dworce są świetnym przykładem tego jak fundusze unijne mogą wspierać ekologiczne rozwiązania w zakresie infrastruktury kolejowej poprzez dostosowanie obiektów do potrzeb klimatycznych. Szczególnie ważne jest, że dworce wdrożyły rozwiązania przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Życzymy podobnych sukcesów przy realizacji przyszłych projektów – mówi Angela Martinez-Sarasola, kierownik Wydziału Polskiego w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

– Dzięki zakończonym inwestycjom niewielkie dworce w Jaktorowie i Ożarowie Mazowieckim stały się komfortowymi przestrzeniami obsługi podróżnych. Mam nadzieję, że będą one dobrze służyć pasażerom kolei i mieszkańcom tych miejscowości. To również kolejne inwestycje sfinalizowane w województwie mazowieckim w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

 

Dodaj komentarz