Inwestycje Wydarzenia

Modernizacja stacji w Niemojkach zakończona [ZDJĘCIA]

Jedna z pierwszych inwestycji z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” została zakończona. Lepszy dostęp do kolei zyskali podróżni na stacji w Niemojkach w woj. mazowieckim. Poprawi się komfort podróży w stronę Siedlec i Czeremchy.

Fot. W. Milewski / PKP PLK

W Niemojkach powstał nowy, dwukrawędziowy 200-metrowy peron, który zapewnia większy komfort obsługi i bezpieczeństwo pasażerów na trasie Siedlce – Czeremcha. Jest wyższy, co znacznie poprawi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Wykonawca stworzył wygodne dojścia, również dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Peron wyposażony został także w antypoślizgową nawierzchnię, tablice informacyjne, energooszczędne oświetlenie LED, a obok stanęła wiata na rowery. Dostęp do kolei zapewnia także dodatkowe dojście do peronu od strony przejazdu kolejowego.

– Peron na stacji w Niemojkach to pierwszy zmodernizowany obiekt z Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Od dziś pasażerowie wsiadają do pociągów bezpieczniej i wygodniej. Konsekwentnie prowadzimy działania na rzecz likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i poprawy dostępu do kolei, również dla mieszkańców mniejszych miejscowości. – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Wartość inwestycji ze środków budżetowych to blisko 2,3 mln zł netto.

– Jeszcze niedawno odwiedzaliśmy plac budowy w Niemojkach, a już dziś oddajemy do użytku podróżnym nowy, zmodernizowany peron, który spełnia oczekiwania wszystkich pasażerów, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Inwestycja w Niemojkach to realna korzyść dla podróżujących koleją codziennie i okazjonalnie na trasie z Siedlec na Mazowszu do Czeremchy na Podlasiu – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.