global Wydarzenia

Moskiewskie metro otworzy 7 kolejnych stacji

Moskiewskie metro w 2021 r. otworzy siedem kolejnych stacji. Powstaną one na 85-kilometrowej linii D4. O inwestycji poinformował Departament Transportu Moskwy.

Pięć stacji – Matwiejskaja, Mszczerskaja, Wnukowo, Tołstopalcewo i Kokoszkino – zostanie odnowionych, dwie – Mińskaja i Aminiejewskaja – zostaną zbudowane. Tam też powstaną węzły przesiadkowe z liniami 8A oraz 11.

Zakończenie budowy linii D4 zaplanowano na 2024 r. Trasa połączy miasto Aprelewka (zachód) z miejscowością Bałaszik (wschód miasta) i przebiegać będzie przez 38 stacji. Cztery z nich otwarte zostały w minionym roku.

Projekt kolei podmiejskiej Central Diameters (MCD) ma na celu stworzenie pięciu podmiejskich linii, łączących przedmieścia z centrum miasta.

Pierwsze dwie linie, linia D1, która łączy Odintsovo i Lobnya, oraz linia D2, która łączy Nakhabino z Podolskiem, zostały otwarte w listopadzie 2019 roku. Ostatnie trzy linie mają zostać otwarte do 2025 roku.

– Chcemy stworzyć możliwie najbardziej rozwiniętą sieć transportu publicznego w Moskwie i regionie, aby pasażerowie mogli korzystać z komfortowych, szybkich połączeń – mówi Maxim Liksutov, zastępca mera Moskwy ds. transportu.

Dodaj komentarz