Raport z Polski Wydarzenia

Moto Safety Day – Najbezpieczniejszy dzień lata za nami

Pokazy motoryzacyjne, konkursy z nagrodami, symulatory, warsztaty edukacyjne, koncert i wiele innych atrakcji. A to wszystko w klimacie wakacji i polskiego morza. Tak można podsumować 17. odsłonę Moto Safety Day – corocznego święta motoryzacji w Gdyni. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli Fundacji Grupy PKP, która po raz kolejny była partnerem imprezy.

Fot. Fundacja Grupy PKP / nadesłane
Fot. Fundacja Grupy PKP / nadesłane

Jednym z fundamentów działalności Fundacji Grupy PKP jest edukowanie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym oraz upowszechnianie dobrych praktyk w tym obszarze. Dlatego inicjatywa promująca kulturę motoryzacyjną, partnerskie zachowania na drodze, wzajemny szacunek, a także naukę udzielania pierwszej pomocy i postawy ekologiczne, była świetną okazją, by zwrócić uwagę kierowców, ale również pasażerów na to, jak zachowywać się we właściwy sposób podczas podróży samochodem, pociągiem lub rowerem.

– Niezwykle istotna jest nasza świadomość, którą powinniśmy stale aktualizować. Najważniejsze, by wykluczać deficyty związane z umiejętnością jazdy czy ryzykownymi zachowaniami na drodze. Stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale także innych użytkowników drogi. Pamiętajmy też o zdobywaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy, która to pomoc jest naszym obowiązkiem w sytuacji zdarzeń drogowych – mówi Elżbieta Koncka, prezes Link PR, pomysłodawca i organizator Moto Safety Day.