Raport z Polski Wydarzenia

Moto Safety Day – Najbezpieczniejszy dzień lata za nami

Pokazy motoryzacyjne, konkursy z nagrodami, symulatory, warsztaty edukacyjne, koncert i wiele innych atrakcji. A to wszystko w klimacie wakacji i polskiego morza. Tak można podsumować 17. odsłonę Moto Safety Day – corocznego święta motoryzacji w Gdyni. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli Fundacji Grupy PKP, która po raz kolejny była partnerem imprezy.

Fot. Fundacja Grupy PKP / nadesłane
Fot. Fundacja Grupy PKP / nadesłane

Jednym z fundamentów działalności Fundacji Grupy PKP jest edukowanie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym oraz upowszechnianie dobrych praktyk w tym obszarze. Dlatego inicjatywa promująca kulturę motoryzacyjną, partnerskie zachowania na drodze, wzajemny szacunek, a także naukę udzielania pierwszej pomocy i postawy ekologiczne, była świetną okazją, by zwrócić uwagę kierowców, ale również pasażerów na to, jak zachowywać się we właściwy sposób podczas podróży samochodem, pociągiem lub rowerem.

– Niezwykle istotna jest nasza świadomość, którą powinniśmy stale aktualizować. Najważniejsze, by wykluczać deficyty związane z umiejętnością jazdy czy ryzykownymi zachowaniami na drodze. Stawką jest zdrowie i życie nie tylko nasze, ale także innych użytkowników drogi. Pamiętajmy też o zdobywaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy, która to pomoc jest naszym obowiązkiem w sytuacji zdarzeń drogowych – mówi Elżbieta Koncka, prezes Link PR, pomysłodawca i organizator Moto Safety Day.

 

Jak co roku teren wydarzenia podzielono na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu kolejowo-drogowym, elektromobilnością i nauką udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zadbali, by ci, którzy pojawili się na parkingu przy Polance Redłowskiej, zdobyli praktyczną wiedzę poprzez dobrą zabawę, której oprawę muzyczną zapewniał Dj Grelik i gwiazda wieczornego koncertu Paula S.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Fundacji Grupy PKP, przy którym dzieci mogły przygotować rysunki zatytułowane „Moja bezpieczna podróż”. Prace wzięły następnie udział w konkursie plastycznym, w którym nagrodami były atrakcyjne upominki. Na odwiedzających fundacyjne stanowisko czekały również gadżety i materiały edukacyjne z Benim, sympatycznym bohaterem wydanej przez Fundację Grupy PKP publikacji “Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely”. Wiele emocji i uśmiechu dostarczył konkurs wiedzy o kolei, przygotowany przez Fundację. Podczas tego punktu programu na scenie głównej motoryzacyjnego pikniku najmłodsi uczestnicy mogli wykazać się swoją wiedzą, której poziom zrobił duże wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności.

Ci, którzy wzięli udział w imprezie, mogli także dowiedzieć się, jakie są konsekwencje brawury na drodze, jazdy po alkoholu oraz w jaki sposób skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Tego ostatniego elementu uczyli ratownicy-ochotnicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratownicy z OSP Ratownictwo Wodne Gdynia. Ponadto zorganizowano liczne atrakcje dla dzieci, w tym jazdę gokartami i miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych, za którego przygotowanie odpowiadali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dodaj komentarz