Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław inauguruje “Mikołajkową zbiórkę żywności”

MPK Wrocław, wspólnie z fundacją Wezpomoz.pl, zainaugurował „Mikołajkową zbiórkę żywności”.  Przed zajezdniami pojawiły się pojemniki, do których mieszkańcy miasta mogą przynosić żywność. Ta trafi do podopiecznych fundacji. Zbiórka trwa do 6 grudnia.

„Mikołajkowa zbiórka żywności MPK” to okazja, by pomóc najuboższym. Ci, w wielu przypadkach, bez naszej pomocy, nie będą w ogóle w stanie zjeść ciepłego posiłku w święta. Motorniczowie, kierowcy autobusów i wszyscy mieszkańcy Wrocławia mogą podzielić się darami. Najlepiej, by były to rzeczy z długim terminem przydatności do spożycia: makarony, ryż, konserwy, cukier, słodycze i inne suche produkty.

– To już kolejna zbiórka żywności, w którą włączają się nasi motorniczowie i kierowcy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Poprzednim razem, w ciągu zaledwie dwóch dni, zebraliśmy wspólnie z mieszkańcami 304 kilogramy jedzenia. To dowód na to, że wielu wrocławian w głębi serca jest mikołajami.

 

Jak zapewnia motorniczy z zajezdni Borek, a zarazem szef fundacji Weźpomóż.pl Jan Piontek, jedzenie zostanie zdezynfekowana i trafi do wrocławian w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

– Pod naszą opieką jest aż 1,6 tys. osób – zaznacza Piontek. – To osoby ubogie, ale często również chore i starsze. Takie, które po prostu nie mają już siły same zrobić sobie zakupów. Tak więc jedzenie dostarczymy im prosto do drzwi – zapewnia.

 

Pojemniki na produkty wystawione będą aż do niedzieli 6 grudnia, przed tramwajowymi zajezdniami Gaj przy ul. Kamiennej 79 oraz Borek przy ul. Powstańców Śląskich 209. Zbiórka będzie też prowadzona w zakładzie autobusowym przy ul. Obornickiej, tam kosz będzie jednak dostępny wyłącznie dla kierowców autobusów i pracowników zajezdni.