Tramwaje

MPK Wrocław: Oddaj krew i poprowadź tramwaj!

Fot. wroclaw.pl

MPK Wrocław wraz ze swoim klubem Honorowych Dawców Krwi zachęca do oddawania krwi podczas stanu epidemicznego. Każdy, kto w sobotę 11 kwietnia podzieli się krwią, będzie mógł wcielić się w motorniczego i poprowadzić po terenie jednej z zajezdni MPK tramwaj. Przejazdy odbywać się będą po ustaniu pandemii.

W ten nietypowy sposób miejski przewoźnik chce zachęcić do pomocy w czasie świąt Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Krwi, z uwagi na panujący stan epidemiczny, a przez to większą liczbę osób pozostających w domach, może być w niedługim czasie w banku krwi RCKiK znacznie mniej niż zwykle. Liczba potrzebujących jednak nie maleje, przez co krew stała się jeszcze bardziej potrzebna.

– Apeluję do wyjścia z domu! Nie, nie jestem nieodpowiedzialny. Ten apel dotyczy bowiem tylko i wyłącznie wyjścia w celu udania się na ul. Czerwonego Krzyża do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, aby tam oddać krew. Jest ona teraz niezwykle potrzebna! Apeluję zarówno do honorowych dawców, jak i do osób, które nigdy wcześniej nie były dawcami. Dla wszystkich przygotowałem pewną zachętę – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – Każdy, kto odda krew i poda przy tym hasło „MPK”, będzie mógł, jako motorniczy, pokierować tramwajem pod okiem trenera po terenie zajezdni Ołbin. Taka okazja nie zdarza się często! Jeśli tylko jesteście zdrowi, nie macie gorączki, czujecie się dobrze, ruszajcie do Centrum  Krwiodawstwa. Możecie tam dojechać tramwajem jako pasażerowie, aby później zasiąść w kabinie motorniczego.