Tabor Tramwaje

MPK Wrocław podpisało umowę na nowe tramwaje [ZDJĘCIA]

MPK Wrocław podpisało z Modertrans Poznań umowę na dostawę 25 nowoczesnych, niskopodłogowych  tramwajów. Oficjalne spotkanie w tej sprawie odbyło się w sobotę 12 września. Pojazdy na tory stolicy Dolnego Śląska wyjadą we wrześniu 2023 r.

Fot. MPK Wrocław

Kontrakt jest zwieńczeniem przetargu zorganizowanego przez wrocławskiego przewoźnika. Najkorzystniejszą ofertę złożył Modertrans Poznań, deklarując dostawę tramwajów za blisko 205 mln zł, czyli 8,2 mln zł za sztukę. MPK zgodnie z umową ma prawo do zamówienia kolejnych 21 tramwajów według takich samych zasad. Jeśli do tego dojdzie, po wrocławskich torach jeździć będzie 46 Moderusów Gamma. Podpisanie tej umowy to część inwestycyjnego komunikacyjnego boomu.

Komunikacja miejska to mój priorytet – inwestujemy w nowy tabor i remonty torowisk. Dość powiedzieć, że w ciągu dwóch lat na ulice Wrocławia wyjechało 200 nowych autobusów i 40 nowych niskopodłogowych tramwajów, a kolejne 42 sztuki modernizujemy. Łącznie na sam tabor dla MPK wydaliśmy od początku mojej kadencji ponad pół miliarda złotych – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i dodaje: – Na tym jednak nie koniec. Właśnie podpisana umowa pozwoli nam na zakup kolejnej partii tramwajów, którymi wrocławianie już niebawem pojadą nowymi trasami na Nowy Dwór i Popowice. To także nie wszystko, gdyż oprócz budowy dwóch zupełnie nowych linii tramwajowych prowadzimy #TORYwolucję – czyli kompleksowe remonty naszych torowisk. Przeznaczamy na te prace 80 mln zł rocznie, tak aby jakość podróży po szynach we Wrocławiu była coraz wyższa.