Tramwaje

MPK Wrocław podsumował kwietniowe prace torowe

Mniejszy ruch na ulicach miasta to dla MPK Wrocław dobry czas na prowadzenie remontów i napraw torowisk – prac realizowanych równolegle z programem #TORYwolucja. – Jeszcze jest wiele do zrobienia, ale już naprawdę dużo udało się zrobić – deklaruje Tomasz Sikora, rzecznik prasowy spółki.

Od maja MPK Wrocław ruszyło z 11 pracami w ramach programu #TORYwolucja. W ostatni weekend rozpoczęła się wymiana torowiska na ul. Pomorskiej, Staszica i Reymonta. Koszt tego remontu to prawie 2 miliony złotych.

– Remont jest nie tylko konieczny dla naszych tramwajów, ale to także ukłon wobec wrocławskich kierowców. – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. Każdy, kto tędy jeździ do pracy, wie, jak istotnie poprawi to komfort przejazdu. Kolejny tak duży remont torowiska czeka w tym roku Biskupin i trasę wzdłuż ulicy Olszewskiego.

 

Firmy pracujące na zlecenie MPK można spotkać m.in. na skrzyżowaniu ul. Teatralnej i Piotra Skargi czy w pobliżu wrocławskiej Opery na ul. Świdnickiej/Podwalu.

– Wiem, że wygląda to jakbyśmy gotowali obiad dla naszych torowców, ogień bucha żywym płomieniem – śmieje się Krzysztof Balawejder. Ale to, co wygląda zaskakująco to tak zwana metoda spawania termitowego. Polega na połączeniu sąsiednich szyn poprzez wypełnienie przestrzeni stopiwem powstającym w tyglu znajdującym się ponad miejscem spawania.

 

Czytaj dalej >