Tramwaje

MPK Wrocław przywraca “gorące przyciski”

We wrocławskich tramwajach i autobusach wracają tzw. gorące przyciski – te, które automatycznie otwierają drzwi pojazdu.

Funkcjonowanie „gorących przycisków” zawieszono wraz z rządowymi obostrzeniami i limitami w pojazdach komunikacji miejskiej. Dziś to prowadzący pojazdy otwierają i zamykają wszystkie drzwi w pojazdach. Od poniedziałku ma się to zmienić.

– Teraz chcąc wysiąść lub wsiąść do pojazdu trzeba będzie samodzielnie nacisnąć przycisk otwierający drzwi – opisuje prezes MPK Krzysztof Balawejder. Tak będzie od najbliższego poniedziałku 6 lipca. Na pojazdach pojawią się informacje o zmianie, a prowadzący przez pierwsze dni będą uważnie spoglądać w lusterka, czy ktoś nieświadom zmiany nie czeka bezradnie przed drzwiami.

 

MPK prosi także współpasażerów, by w pojazdach pomagali i informowali np. starszych pasażerów o powrocie do „gorących przycisków”.

– To moja osobista prośba – mówi rzecznik spółki Tomasz Sikora – jeśli zobaczycie Państwo np. seniora, który ewidentnie szykuje się do wysiadania na najbliższym przystanku, a nie nacisnął przycisku otwarcia drzwi – proszę mu przyjść z pomocą. Motorniczy np. pojazdach dwuwagonowych albo przy dalszych drzwiach nie ma możliwości dostrzeżenia takiej sytuacji. Dlatego zwracam się o to byśmy w tym najbliższym tygodniu wzajemnie sobie pomagali.