Tramwaje

MPK Wrocław reaguje na utrzymujący się wzrost zakażeń koronawirusem

We wrocławskiej komunikacji miejskiej ponownie drzwi otwierać będą motorniczy i kierowcy autobusów. To reakcja przewoźnika na rosnącą od półtora tygodnia liczbę przypadków zarażenia koronawirusem.

Od 1 sierpnia to prowadzący pojazdy miejskiej komunikacji znów na przystankach będą otwierać z kabiny wszystkie drzwi w tramwajach i autobusach. Pozostają jednak przystanki „na żądanie”.

Przy drzwiach pojawią się odświeżone informacje o maksymalnej liczbie osób w pojazdach oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie podróży. Takie wiadomości wyświetlane są również na ekranach w środku. To działanie zgodne jest z zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego we Wrocławiu.

MPK Wrocław podkreśla, że mimo niedawnych optymistycznych informacji o mniejszej liczby zakażeń nie luzowało standardów dezynfekcji pojazdów. Tym bardziej teraz procedury pozostają na niezmienionym poziomie. Pojazdy są one odkażane po każdym powrocie z trasy, ozonowane i gruntownie czyszczone raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie czyszczone metodą elektrostatyczną.