Tramwaje

MPK Wrocław rezygnuje ze stref buforowych w tramwajach

Z tramwajów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu zniknęły wydzielone strefy buforowe. To odpowiedź przewoźnika na zwiększoną frekwencję w pojazdach.

Wrocławlinia tramwajowa na Kozanów i Stadion Miejski. (Fot. Wikimedia / CC)

Większa liczba pasażerów w autobusach i tramwajach spowodowana jest rozpoczęciem roku szkolnego. Z uwagi na to, przewoźnik podjął decyzję o likwidacji wydzielonych sfer buforowych w tramwajach.

– Zaznaczamy, że każdy z naszych motorniczych ma wydzieloną kabinę, która odgradza go od strefy pasażerskiej – informuje MPK Wrocław. – Nasi motorniczowie w większości tramwajów mogą wyjść z pojazdu nie przechodzą przez strefę pasażerską.

 

W tramwajach typu PESA, Skoda 16T oraz Skoda 19T motorniczy, wychodząc z pojazdu, będzie prosił pasażerów o przesunięcie się. W Skodach zamknie on również na moment drzwi dające dostęp pasażerom z wnętrza pojazdu do pierwszego wyjścia.

– Przypominamy, że wg. ostatnich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską – podkreśla przewoźnik miejski. – Są oni zobowiązani również do zachowania bezpiecznych odstępów od innych pasażerów. Bardzo więc prosimy, aby każdy wychodząc na tramwaj albo autobus sprawdził dwa razy czy ma ze sobą maseczkę.