Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław w upały zapewni czworonogom wodę

MPK Wrocław nie jest obojętne na los zwierząt. Miejski przewoźnik pokazuje to także przed sezonem letnim, kiedy temperatury wzrastają, a zwierzęta mają większe zapotrzebowanie na wodę.

MPK Wrocław przy pętlach udostępniło specjalne miski z wodą. W mieście funkcjonuje już pięć pierwszych wodopojów. Są one odpowiednio oznakowane – tak, by nie było wątpliwości, że mogą z nich korzystać czworonogi. Kolejne, jeszcze w tym tygodniu, będą sukcesywnie pojawiały się na przystankach końcowych MPK w różnych częściach miasta.

– Wiele z tych miejsc to węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą się dogodnie przesiadać. Krótka przerwa w podróży to zatem doskonała okazja do napojenia zwierzaka – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

 

Udogodnienie będzie jednak przeznaczone nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by – zwłaszcza w upalne dni – w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

– Sam od niedawna jestem właścicielem wspaniałej suczki imieniem Lucy i wiem, jak dla naszych czworonożnych przyjaciół ważne jest odpowiednie nawodnienie – dodaje prezes MPK.