Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław w wakacje przeprowadzi siedem remontów torowisk

Siedem remontów torowisk i sieci trakcyjnej – tak wakacje spędzi MPK Wrocław. Kolejne prace ruszą po zakończeniu letniej laby. Przypomnijmy, że wrocławskie tory są już remontowane nie tylko w wakacje. Od zeszłego roku MPK w ramach TORYwolucji  intensywnie prowadzi inwestycje przez cały rok.

Fot. MPK Wrocław

Założeniem TORYwolucji jest całoroczna praca nad poprawą stanu tramwajowej infrastruktury począwszy od bieżących napraw, a na dużych remontach skończywszy. Dzięki temu, że dla prezydenta Jacka Sutryka komunikacja jest priorytetem, MPK może wydawać rocznie aż 80 mln zł na remonty.

Rocznie robimy maksimum tego, co jest możliwe do wykonania bez zawieszania funkcjonowania większości linii tramwajowych – zapewnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Pracujemy na pełnych obrotach, a czas na wykonanie każdego z remontów mamy maksymalnie wyśrubowany, aby utrudnienia trwały jak najkrócej – i dodaje – W sobotę rozpoczniemy naprawę torowiska na placu Strzegomskim i wymianę rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego z Krupniczej. W lipcu natomiast czeka nas duży remont torowiska w ciągu ulicy Św. Mikołaja oraz ulicy Ruskiej.

 

Przypomnijmy, że w tym roku MPK zakończyło już remonty:
  • torowiska w ciągu ul. Olszewskiego wraz pętlą Biskupin (inwestycja rozpoczęta w 2020),
  • torowiska w ciągu ul. Złotoryjskiej łączącego ul. Legnicką z Robotniczą (obok Dolmedu),
  • torowiska przecinającego ul. Powstańców Śląskich na wysokości ul. Kutnowskiej.

A także wymieniło rozjazdy:

  • na skrzyżowaniu Podwala z ul. Krupnicza i Sądową od pl. Orląt Lwowskich,
  • w węźle ulic Piotra Skargi i Teatralnej,
  • na ul. Piotra Skargi od strony pl. Dominikańskiego.
Trwają prace na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z aleją Hallera. Wymieniane są tu rozjazdy oraz łuki, a także nawierzchnia w obrębie torowiska.

Te duże przedsięwzięcia to preludium do zadań, jakich MPK podejmie się w wakacje. Wśród zaplanowanych prac jest duży remont torowiska w ciągu ulicy Świętego Mikołaja oraz ulicy Ruskiej. Tory otrzymają tam zupełnie nową podbudowę i nawierzchnię. Przejazd będzie nie tylko bezpieczniejszy, ale i bardziej komfortowy.