Tramwaje

MPK Wrocław w walce z koronawirusem

Ponad 700 tys. zł wydało MPK Wrocław od początku roku na zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i pracownikom w czasie pandemii koronawirusa. W ramach działań pojazdy są dezynfekowane i ozonowane. Do dyspozycji pracowników są maseczki i płyny dezynfekujące.

Fot. MPK Wrocław

Pierwszym z działań, jakie podjęło MPK jeszcze w lutym, było wydłużenie o 50 proc. czasu spędzanego na czyszczeniu tramwajów i autobusów. Od marca wszystkie pojazdy przewoźnika są również ozonowane oraz dezynfekowane co tydzień metodą elektrostatyczną. Taki sposób jest bardzo skuteczny, ponieważ preparat wirusobójczy pokrywa nawet najbardziej skomplikowane i trudnodostępne powierzchnie. MPK wydało na te działania prawie 250 tysięcy złotych.

– O pieniądzach warto i trzeba mówić, ale w momencie, gdy na szali kładziemy zdrowie naszych pasażerów i pracowników, nie można myśleć tylko wskaźnikami ekonomicznymi – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Komunikacja miejska musi działać pomimo pandemii i rządowych obostrzeń. Już w tym momencie po ulicach Wrocławia jeździ cały dostępny tabor, a praca na naszych zajezdniach odbywa się przy zachowaniu surowego reżymu sanitarnego.

 

Czytaj dalej >