Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław wspiera czworonogi w upałach

MPK chce zabezpieczyć czworonogi przez upałami, dlatego zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach tramwajowych czy autobusowych. Ogólnodostępne miski dla psów czy kotów zauważymy przy punktach socjalnych przewoźnika.

Miski z wodą na wrocławskich pętlach tramwajowych i autobusowych (fot. MPK Wrocław)
Miski z wodą na wrocławskich pętlach tramwajowych i autobusowych (fot. MPK Wrocław)

MPK Wrocław uruchomiło wodopoje. Są one oznakowane tak, by nie było cienia wątpliwości, że mogą korzystać z nich właśnie czworonogi. Docelowo takie punkty znajdą się aż przy dziewięciu przystankach końcowych w różnych częściach miasta, między innymi na Biskupie, Gaju, Kozanowie czy Oporowie. Ta inicjatywa miała swoją premierową edycję w ubiegłym roku. Spotkała się z dobrym przyjęciem wrocławian. Druga odsłona jest więc naturalną koleją rzeczy.

– Część z miejsc objętych akcją to popularne węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą swobodnie się przesiadać. Taka krótka przerwa w podróży, to dobra sposobność do napojenia swojego zwierzaka – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

 

Udogodnienie jest przeznaczone nie tylko dla pupili pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by w letnie dni w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

– Sam jestem właścicielem wspaniałej suczki o imieniu Lucy i zdaję sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie dla naszych czworonożnych przyjaciół – dodaje prezes MPK.

 

Podróż z pupilem

Jednocześnie przewoźnik zachęca wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi pupilami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – kilka lat temu zniesiono bowiem opłatę za przewóz czworonoga. Ważne jest natomiast, by pies był na smyczy i w kagańcu. Z kolei małe zwierzęta domowe podróżni powinni przewozić w transporterze.