Aktualności Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław zaprasza na Dzień Otwarty

W sobotę, 25 czerwca br. szykuje się wielka gratka nie tylko dla zagorzałych sympatyków komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne organizuje Dzień Otwarty. Na uczestników rodzinnej imprezy czeka wiele atrakcji. 

Pokierowanie tramwajem pod okiem instruktora, koncerty, kuchnie z różnych stron świata w food truckach oraz konkursy od mistrzów Polski z koszykarskiego Śląska – to tylko część atrakcji.

Początek pięciogodzinnej fiesty, na terenie Zajezdni Tramwajowej Borek przy ulicy Powstańców Śląskich 209 we Wrocławiu, zaplanowano na godzinę 10:00.

Liczne atrakcje będą czekać na gości bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i na fakt, czy bardziej interesują ich autobusy czy tramwaje. Albo czy są stałymi pasażerami wrocławskiego MPK, czy może z transportu publicznego korzystają od czasu do czasu. Wstęp na Dzień Otwarty jest wolny.

Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław tak zachęca do udziału w wydarzaniu:

– Komunikacyjna fiesta w stylu radosnego pikniku coraz bliżej. Na ten dzień czekamy cały rok! Uwielbiamy, gdy bramy naszych zajezdni wypełniają tłumy uśmiechniętych wrocławian i przyjezdnych – tych młodszych, jak i starszych. Dlatego z radością zapraszamy na największą rodzinną imprezę z komunikacją miejską w roli głównej. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin.

 

Dzień Otwarty MPK Wrocław – zostań motorniczym

MPK Wrocław kojarzy się w pierwszej kolejności z przewozami. Goście Dnia Otwartego będą mogli wejść w rolę motorniczego i usiąść za sterami tramwaju. Oczywiście, pod okiem instruktora. Szkoleniowym wagonem stanie się wówczas dwukierunkowy tramwaj Skoda 19T.