Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław wyremontuje przejścia przez torowiska

MPK Wrocław wyremontuje przejścia przez torowiska. Gruntowne zmiany zajdą w siedmiu lokalizacjach w mieście. Wszystko po to, by pasażerowie mogli bezpiecznie dotrzeć do przystanków. Prace potrwają do końca września. W ich trakcie wykonawca m.in. zamieni niestabilną i zużytą kostkę brukową na betonowe płyty.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

Wakacje to dla wrocławskiego MPK czas wytężonych działań. Wszystko po to, żeby było bezpieczniej i bardziej komfortowo. W ten schemat idealnie wpisuje się ruszająca właśnie modernizacja przejść przez torowiska tramwajowe.

TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

 

Remont obejmie ulicę Legnicką przy Kwiskiej oraz przy Małopanewskiej, ulicę Lotniczą przy CH „Astra”, ulicę Powstańców Śląskich przy Sztabowej, Zaolziańskiej oraz przy drapaczu chmur Skytower, a także samo centrum miasta – czyli ulicę Kazimierza Wielkiego przy Krupniczej. Wysłużoną kostkę zastąpią w tych miejscach stabilne płyty betonowe. Cała inwestycja pochłonie niemal pół miliona złotych. Będzie gotowa do końca września tego roku. Przysłuży się wielu mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław – w tym seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami.

MPK Wrocław upamiętnia koszykarską legendę

TORYwolucja realizowana przez MPK Wrocław to systemowa wymiana infrastruktury torowej, która rocznie pochłania 80 milionów złotych. Tylko w tym roku do użytku oddane zostały między innymi zmodernizowany plac Jana Pawła II, a także ulice Piłsudskiego, Jedności Narodowej czy plac Dominikański z wymienionymi rozjazdami.

Dodaj komentarz