Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

TORYwolucja daje efekty – wielkie działania MPK do zobaczenia w mikroskali

Dziesięciokrotnie mniej wykolejeń tramwajów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – to jeden z dowodów na skuteczność TORYwolucji, którą od kilku lat prowadzi MPK Wrocław. Efekty wielkiej modernizacji można oglądać w miniaturowej wersji na nowej wystawie w Kolejkowie w Sky Tower.

Makieta prezentująca #TORYwolucję MPK Wrocław (fot. MPK Wrocław)
Makieta prezentująca #TORYwolucję MPK Wrocław (fot. MPK Wrocław)

Literalnie TRZY – tyle wykolejeń tramwajów zanotowaliśmy we Wrocławiu w pierwszym kwartale tego roku. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 35. Te liczby mówią same za siebie.

Tak wyraźny spadek tego typu zdarzeń jest wynikiem prowadzonej od kilku lat TORYwolucji. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zrealizowaliśmy trzeci już etap remontu na placu Jana Pawła II – wymieniliśmy tam skrzyżowanie torowe.

Etap IV na Jana Pawła II

– TORYwolucja to nie jest puste hasło – to efekty pracy setek ludzi, inwestycje, które widać we Wrocławiu już na pierwszy rzut oka. Ciągle działamy. Systemowo. Na wspomnianym placu Jana Pawła II już toczy się czwarty etap inwestycji – wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego, i korzystając z zamknięcia, wymiana torowiska od placu Jana Pawła II do ulicy księcia Witolda. Cieszy mnie fakt, że zespół KOLEJKOWA uznał TORYwolucję za ważne wydarzenie i uczynił z naszych działań istotny element swojej wystawy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.