Tramwaje

MPK Wrocław wywiesza flagi i celebruje majowe święta

W majowe święta na wrocławskich pojazdach komunikacji miejskiej powiewać będą flagi. Pojawią się one na autobusach i tramwajach po raz pierwszy od 20 lat.

Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz miasta Wrocławia załopoczą na pojazdach z okazji Dnia Flagi RP oraz w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku świętowanie będzie wyjątkowe. Próżno szukać będzie wielkich pikników i koncertów. Patriotyczne święta będą celebrowane inaczej. MPK Wrocław postanowił przypominać o ważnych dla Polski wydarzeniach w zupełnie inny sposób.

– Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest nieodłącznym elementem życia miasta, jesteśmy częścią jego tkanki. Naszym głównym zadaniem jest bezpieczne wożenie mieszkańców, ale na tym nasza rola nie może się kończyć – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK. – Między innymi dlatego chcemy świętować razem z mieszkańcami, mimo że tegoroczne majowe święta muszą być obchodzone w tak kameralny sposób. A może właśnie dlatego nasza inicjatywa oflagowania pojazdów jest tym bardziej potrzebna. Dzięki niej polskie flagi będą jeszcze bardziej widoczne.

 

Dodatkowo, w dni meczowe wrocławskich drużyn sportowych na pojazdach MPK dowożących kibiców do aren sportowych powiewać będą flagi WTS Sparty Wrocław, WKS Śląska Wrocław, Gwardii Wrocław i Panthers Wrocław.

Dodaj komentarz