Personalia Tramwaje

MPK Wrocław z nowym prezesem

Witold Woźny został powołany przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na prezesa MPK Wrocław. Zastąpi on na stanowisku zmarłego 19 stycznia Krzysztofa Balawejdera.

Witold Woźny został mianowany nowym prezesem MPK Wrocław (fot. nadesłane)
Witold Woźny został mianowany nowym prezesem MPK Wrocław (fot. nadesłane)

Woźny ze spółką związany jest od 2015 roku. Wcześniej między innymi nadzorował właściwą realizację przetargów w MPK oraz brał czynny udział w pracach związanych z TORYwolucją czy zakupami nowego taboru.
Spółką w ostatnich tygodniach kierował przewodniczący rady nadzorczej, jednocześnie skarbnik miejski Marcin Urban. Witold Woźny (rocznik 1980) jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (politologia) oraz ma tytuł Master of Business Administration (MBA). Jest również absolwentem kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, jak i za granicą, był m.in. menadżerem w firmie produkującej żywność w Londynie. Ma bardzo duże doświadczenie w realizacji inwestycji oraz zadań finansowanych ze środków unijnych i krajowych.

– Witold Woźny, dzięki wszechstronnemu wykształceniu jak i znajomości firmy – jej silnych i słabych stron – gwarantuje kontynuację zmian rozpoczętych w MPK przez Krzysztofa Balawejdera. Jestem przekonany, że oddajemy spółkę w najlepsze ręce – człowieka z MPK, a jednocześnie bardzo rzetelnego, gwarantującego najwyższą jakość zarządczą menadżera. – ocenia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

 

Rola, jaką pełnił w spółce w ostatnim czasie – dyrektora ds. korporacyjnych i prokurenta – sprawia, że był naturalnym kandydatem na to stanowisko. Dodatkowym wskazaniem był fakt, że brał czynny udział we wszystkich najważniejszych zadaniach realizowanych przez Spółkę w ostatnich latach, w tym związanych z modernizacją i wymianą taboru Spółki, czy remontami infrastruktury w ramach programu TORYwolucji.

MPK się rozpędza

 

– W 2022 roku autobusy MPK przejechały niemal 30 milionów kilometrów, tramwaje 14 milionów. W tym roku w związku z otwarciem tras przez Popowice i na Nowy Dwór dojdzie kolejnych 3 miliony wozo- i pociągo-kilometrów. MPK jest rozpędzonym pojazdem, cieszymy się że ten pojazd jedzie coraz szybciej notując coraz mniej wykolejeń – w ubiegłym roku było ich 27. Do grudnia 2023 zakończymy modernizację Zajezdni Tramwajowych Borek i Gaj. Borek remontujemy obecnie i przebudowujemy na jej terenie układ torowy dodając 2 km torów. W tym roku pojawią się nie tylko nowe autobusy elektryczne we Wrocławiu, których 13 sztuk będzie obsługiwać linię K. Odbierzemy także kolejne nowe tramwaje z poznańskiego Modertransu – wyjaśniał mediom Witold Woźny.

 

W tym roku pojawią się też na ulicach Wrocławia kolejne zupełnie nowe modele tramwaju – pierwsze Pesy nowego typu z Bydgoszczy. Ich łącznie w tym i kolejnych latach będzie 24 + 16 w ramach prawa opcji. MPK będzie także prowadziła remonty torowisk w swoim programie Torywolucji. Wrocławian czeka remont m.in. placu Powstańców Warszawy na Nadodrzu, ulicy Małachowskiego i przez wakacje ulicy Legnickiej.

Dodaj komentarz