Inwestycje Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław zakończył ważne inwestycje torowe [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu zakończyły się dwie ważne inwestycje torowe – remont torowiska na ul. Powstańców Śląskich oraz wymiana rozjazdu na Podwalu. Ich efekt MPK Wrocław przedstawił na zdjęciach.

Fot. MPK Wrocław

Remont przejazdu w ciągu ul. Powstańców Śląskich prowadzony był na wysokości skrzyżowania z ul. Kutnowską. Była to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w ramach #TORYwolucji. Zadanie polegało przede wszystkim na wymianie szyn na obu torach – by jazda była tam szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza.

– Zadbaliśmy również o komfort pasażerów autobusów i kierowców samochodów – układając nową, równą, solidną, betonową nawierzchnię – informuje Bartosz Naskręski, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Poprawiliśmy też stan przejścia przez torowisko i przejazdu rowerowego przy przystanku „Orla”. To wszystko udało to zrobić przy utrzymaniu ruchu przez większość czasu – dzięki specjalnym tymczasowym rozjazdom tramwaje kursowały tam bowiem wahadłowo po jednym torze. Prace kosztowały nas prawie 1,9 miliona złotych.

 

Czytaj dalej >