Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław zaprasza na Dzień Otwarty [ZDJĘCIA]

MPK Wrocław zaprasza na Dzień Otwarty. W sobotę 19 września skorzystać będzie można z bezpłatnych przejażdżek zabytkowymi tramwajami, nauki jazdy tramwajem Skoda czy bezpłatnego zwiedzania zajezdni. Będą food trucki, gadżety i wiele innych atrakcji. Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu rygorów związanych z pandemią. Dzień Otwarty MPK ruszy o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00.

Fot. archiwum MPK Wrocław

W sobotę 19 września każdy miłośnik komunikacji będzie mógł wejść do obiektów, które na co dzień są zamknięte dla osób postronnych. W ubiegłych latach MPK zapraszało wrocławian i gości do zajezdni Borek przy ul. Powstańców Śląskich. Tegoroczny Dzień Otwarty zorganizowany jest w zajezdni Ołbin przy ul. Słowiańskiej.

– To nie przypadek. W tym roku obchodzimy 75-lecie powojennej komunikacji miejskiej. Dzięki olbrzymiemu wysiłkowi naszych dziadków i rodziców, na gruzach Festung Breslau w 1945 roku zaczęły kursować tramwaje. Pierwszą zajezdnią, którą udało się uruchomić, była właśnie ta przy ul. Słowiańskiej. Początkowo linia nr 1 kursowała na trasie od zajezdni do krańcówki przy zoo. Stopniowo była wydłużana, ale właśnie tu wszystko się zaczęło – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.