Aktualności Tramwaje

Muzyka i to klasyczna w gorzowskim tramwaju

Od 1 maja 2021 r. w Gorzowie Wielkopolskim pasażerowie tramwaju mijającego ulicę Dziewięciu Muz będą mieli okazję posłuchania muzyki klasycznej. Wszystko dzięki obchodom 10. urodzin Filharmonii Gorzowskiej.

Grafika: FG

W związku z okrągłą rocznicą, która przypada 18 maja, przygotowano wiele niespodzianek, koncertów i wspomnień. Sięgnięto również po bardziej nietypowe sposoby, by zwrócić uwagę gorzowian na instytucję.

Dzięki współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji, od początku maja podróżni mijający Filharmonię Gorzowską usłyszą z głośników muzykę klasyczną i to w najlepszym wydaniu. Będzie to „Water Music” Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod batutą maestro Jacka Kraszewskiego. Nagrania dokonano w grudniu ubiegłego roku. Muzyka pojawi się od przystanku „Muzeum Lubuskie” i będzie rozbrzmiewać w pojazdach przez kilkadziesiąt sekund, do następnego przystanku.

Urszula Śliwińska, rzecznik Filharmonii powiedziała:

– chcemy w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców Gorzowa na Filharmonię Gorzowską, zachęcić do odbioru muzyki klasycznej i zaprosić ich w ten sposób na nasze koncerty. Przede wszystkim jednak, z okazji naszych urodzin, dla nas bardzo ważnego i radosnego święta, chcemy dać nieco tej radości gorzowianom, umilić im podróż i wywołać uśmiech na ich twarzach.

 

Organizatorzy przedsięwzięcia zaznaczają, że choć muzyka w tramwajach zaplanowana została na cały urodzinowy miesiąc, czyli maj. Niewykluczone jest jednak, że jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom miasta, rozwiązanie to zostanie wprowadzone na dłużej.

Dodaj komentarz