Tramwaje

MZK Toruń gra z WOŚP. Co spółka wystawiła na aukcje?

Licytacja przejazdu tramwajem turystycznym, e-skarbonka, puszki w dyspozytorniach zajezdni tramwajowej i autobusowej – Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. „Raport Tramwajowy”  zaprasza do wsparcia 32. Finału, który odbywa się pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

MZK Toruń po raz kolejny gra z WOŚP!
MZK Toruń po raz kolejny gra z WOŚP!

MZK w Toruniu z WOŚP gra od lat. Co spółka przygotowała w tym roku?

Na aukcji Allegro licytować można ok. 45-minutowy przejazd turystycznym tramwajem wraz z przewodnikiem. Trasa będzie wiodła po Bydgoskim Przedmieściu, a przewodnik opowie o mijanych miejscach. Przejazd może się odbyć między 1 maja a 30 września – konkretna data do uzgodnienia przez  zwycięzcę aukcji. Tramwajowa „setka” pochodzi z lat 60. XX wieku. Została przebudowana w 1993 r. według dawnego wzoru, na pamiątkę 100-lecia trakcji tramwajowej w Toruniu i od tamtego czasu jest atrakcją turystyczną zarówno dla przyjezdnych, jak i mieszkańców naszego miasta.

Warto się skrzyknąć i licytować większą ekipą, bo do tramwaju zmieści się ok 25 osób! Licytacja kończy się 28 stycznia.

Licytuj na aukcji: https://allegro.pl/oferta/przejazd-tramwajem-turystycznym-mzk-wraz-z-przewodnikiem-wosp-torun-15045334295

  • E-skarbonka MZK

Możesz zasilić e-skarbonkę. To wygodna forma wsparcia, gdyż możesz wpłacić pieniądze w każdej chwili, aż do dnia Finału.

Wystarczy kilka kliknięć i już wspólnie pomagamy!: https://eskarbonka.wosp.org.pl/bibekosyja

  • Puszki papierowe

Papierowe puszki dostępne są w dyspozytorniach: tramwajowej (ul. Sienkiewicza 24/26) i autobusowej (ul. Legionów 220). Zbiórka zakończy się 28 stycznia około południa.

WOŚP dla każdego z nas

Pandemia Covid-19 dotknęła nas wszystkich. W wielu rodzinach były osoby, które skutki zachorowania odczuwały przez długi czas. Dlatego można powiedzieć, że tegoroczny cel zbiórki przeznaczony jest na pomoc każdej i każdemu z nas.

Dochód z 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja Jurka Owsiaka planuje kupić urządzania do:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Motto zbiórki: „Tu wszystko gra OK!”.

Zagrajcie w 31. Finale WOŚP razem z MZK, byśmy wszyscy mogli oddychać pełną piersią!

Dodaj komentarz