Tramwaje

Na linii T2 w algierskim Mostagen zakończyły się pierwsze testy

Alstom z sukcesem zakończył pierwszą jazdę próbną na linii T2 w Mostaganem w Algierii. W testach udział wziął minister transportu Lazhar Hani, gubernator Mostaganem, Isaa Boulahia oraz przedstawiciele Alstom Algieria.

Jazda próbna przeprowadzona została na ok. 2-kilometrowym odcinku 14-kilometrowego torowiska, obejmującego 24 stacje.

Tramwaj w Mostaganem jest bardzo ważnym projektem systemowym dla Alstom i był wyczekiwany przez mieszkańców od dawna. Cieszymy się, że udało nam się doprowadzić projekt do końca, pomimo różnych opóźnień, a także pandemii koronawirusa. Kolejnym krokiem będą testy dynamiczne, by zapewnić płynny przejazd i zagwarantować bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i operatorowi. Wyrażam nadzieję, na dalszą współpracę z Algierią, poprawiać mobilność i oferować ekologiczne, inteligentna i innowacyjne rozwiązania transportowe – powiedział Amar Chouaki, dyrektor zarządzający Alstom Algeria.

 

Prace nad dwuliniową siecią tramwajową rozpoczęły się w sierpniu 2013 r. Początkowo prowadzone były przez konsorcjum firm Alstom i Isolux Corsán z Hiszpanii. Kontrakt wart był 240 mln euro.

Budowa zakończyć się miała w maju 2015 r. Jednak powódź, osiadanie ziemi i poważne problemy finansowe Isolux Corsain sprawiły, że prace się opóźniły. Te wznowiło konsorcjum Alstom i grupy Cosider z Algierii.

Regularne kursy ruszyć mają w tym roku.

W ramach inwestycji Alstom dostarczył zintegrowany system, tory, sieci trakcyjne, telekomunikację i sygnalizację, a także podstacje i sprzęt do sprzedaży biletów. Każda linia wyposażona została w tramwaje Citadis, wyprodukowane w zakładzie Annaba (pn-wsch Algieria) przez Cital.

Alstom jest obecny w Algierii od prawie 30 lat, zatrudnia tam około 250 pracowników.

Dodaj komentarz