Inwestycje Wydarzenia

Na odcinku Warka – Dobieszyn pojedziemy dwutorowo

Pociągi z Warki w stronę Radomia, na odcinku do Dobieszyna, kursować będą dwoma torami – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Pierwsze składy miną się tak już 14 marca. PLK skracają o kolejne kilometry wąskie gardła między Warką a Radomiem. Inwestycja za ponad 600 mln zł jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków UE z POIiŚ.

Fot. L. Brylowski / PKP PLK

Dwutorowa trasa kolejowa zwiększa sprawność połączeń i ogranicza niespodziewane przerwy w kursowaniu pociągów. Podróżni pojadą m.in. nowym mostem kolejowym nad Pilicą.

Od lutego pociągi kursowały jednym torem od Warki do Dobieszyna. Za dwa dni – od 14 marca – przy oddaniu do ruchu drugiego toru – pasażerowie skorzystają także z nowych peronów w Grabowie i Strzyżynie. Są wyposażone w wiaty, oświetlenie i tablice z informacjami. Dogodne dojścia zapewnią dostępność do kolei także osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Prace postępują na odcinku z Dobieszyna do Lesiowa. Obok wybudowanego już jednego toru i sieci trakcyjnej układany jest drugi. Postępuje budowa przystanku Radom Stara Wola. W Radomiu na ul. Kozienickiej rozebrano już stary wiadukt i wykorzystywana jest tymczasowa kładka. Nowe wiadukty powstają na ul. Gołębiowskiej oraz na ul. Żółkiewskiego. Przywrócenie ruchu pociągów do Radomia zaplanowano na połowę czerwca.