Inwestycje

Na stacji w Głogowie uruchomiono nowe windy

Fot. PKP PLK

Od marca na stacji w Głogowie działają dwie nowe windy. Urządzenia znajdują się przy odnowionej kładce łączącej budynek z peronami.

Celem inwestycji jest poprawa dostępu do kolei – głównie osobom niepełnosprawnym, rodzinom z dziećmi oraz podróżnym z ciężkimi bagażami. Nowoczesne, przeszklone windy ułatwiają dostęp do peronów nr 1 i 2. Zaprojektowane zostały tak, by do środka zmieścił się m.in. rower.

Od strony peronów do wind wchodzi się po wygodnych pochylniach, które ułożono ze względu na plany modernizacji stacji. Po przeprowadzonych pracach powierzchnia peronów zostanie podwyższona.

Równolegle z mocnowaniem wind, przeprowadzono remont kłądki prowadzącej z dworca na perony. Roboty, łącznie z zastosowaną kolorystyką i konstrukcją szybów windowych, zostały przeprowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Wartość prac  to 4,4 mln zł, a sfinansowano je ze środków budżetowych.

Na Dolnym Śląsku coraz więcej stacji i przystanków zapewnia dogodny dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wszystkie nowe przystanki np. w Jeleniej Górze (Zabobrze, Przemysłowa) oraz Mokronos Górny mają odpowiednio przystosowane dojścia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmieniają obecnie stacje Legnica oraz Kłodzko Miasto – tam również będą windy.

Źródło: PKP PLK

Dodaj komentarz