Tramwaje

Na tory między Łodzią a Zgierzem wróci tramwaj

Fot. lodzkie.pl

Linia tramwajowa nr 45 z Łodzi do Zgierza przejdzie modernizację. Umowa w tej sprawie podpisana została w poniedziałek 17 lutego. Remont obejmie 2 km torów między Helenówkiem a Kurakiem. Koszt inwestycji to 21,5 mln zł. Dofnansownie z RPO UE wynosi 16 mln zł, dotacja z budżetu państwa – 2 mln zł.

Uzyskane dofinansowanie prawie dwukrotnie przekracza to zaplanowane.

– Jesteśmy w miejscu, które jeszcze rok temu skazane było na porażkę. Dzięki znakomitej współpracy z rządem, dzięki determinacji prezydenta miasta oraz radnych PiS z sejmiku województwa, udało się osiągnąć sukces. Będziemy się przyglądać, jak ta kiełkująca dopiero roślina będzie się rozwijała – powiedział marszałek województwa łódzkiego Grzezgorz Schreiber.

 

Konferencja prasowa, w której poza marszałkiem uczestniczyli: wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, poseł Marek Matuszewski, prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, prezes zarządu firmy KEMY Sylwester Mruk oraz prezes zarządu MPK Łódź Zbigniew Papierski odbyła się przy nieczynnym w tej chwili torowisku przy ulicy Łódzkiej.

– Jesteśmy w miejscu, które jeszcze rok temu skazane było na porażkę. Dzięki znakomitej współpracy z rządem, dzięki determinacji prezydenta miasta oraz radnych PiS z sejmiku województwa, udało się osiągnąć sukces. Będziemy się przyglądać, jak ta kiełkująca dopiero roślina będzie się rozwijała – powiedział marszałek Schreiber.