global

“Nadal inwestujemy”. Grupa Transportowa Škoda o sytuacji w dobie koronawirusa

Fot. skoda.cz

Pomimo pandemii nadal inwestujemy w zwiększenie mocy produkcyjnych i poszukujemy kilkuset nowych pracowników – poinformowali przedstawiciele Grupy Transportowej Škoda. Spółka deklaruje ciągłość pracy i kontrole bezpieczeństwa wszystkich pracowników firmy.

– Doceniam działania wszystkich, którzy w obecnym kryzysie nadal pracują – podkreśla Petr Brzezina, prezes zarządu i prezes Grupy Transportowej Škoda. – Duża dyscyplina panuje nie tylko w Pilźnie, ale też w Ostrawie, Šumperku i Pradze.- Przemysł jest motorem czeskiej gospodarki, dlatego cieszę się, że nadal możemy produkować nasze nowoczesne pojazdy i pracować nad utrzymaniem pociągów praskiego metra. Wciąż proponujemy też nowe rozwiązania techniczne przy okazji ogłaszanych przetargów. Kontrakty mamy zabezpieczone na najbliższe 3 lata, dlatego musimy poradzić sobie z tym trudnym dla wszystkich czasem i wyjść z sytuacji tej silniejsi, niż kiedykolwiek.

 

Škoda w dalszym ciągu rekrutuje pracowników – głównie do działów produkcyjnych i technicznych. Aktualnie w Ostrawie pracuje ok. 450 osób, a w związku ze wzrostem działań firmy liczba ta wzrośnie dwukrotnie.

Kilka tygodni temu w Ostrawie rozpoczęła się rozbudowa zakładu produkcyjnego. To znacząco zwiększy możliwości firmy i usprawni produkcję nowych pociągów. W Ostrawie skoncentrowana zostanie wiedza technologiczna w dziedzinie systemów sterowania, multimediów i diagnostyki.

Dodaj komentarz