Wydarzenia

Najnowocześniejszy w Polsce symulator lokomotywy Dragon 2 znajduje się w Katowicach

Jeden z najnowocześniejszych w Polsce symulatorów lokomotywy Dragon 2 stanął w ośrodku Ottima-Plus w Katowicach. W uroczystej prezentacji urządzenia udział wzięli: Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, dr inż. Ignacy Góra oraz Prezesi Zarządu: Optima Plus – Marek Jabłonski i SimKol – Piotr Szot.

Fot. ilustracyjne

Symulator lokomotywy Dragon 2  pozwala sprawdzić zachowania i reakcje maszynistów w przypadku zaistnienia niebezpiecznej sytuacji na torach lub w trudnych warunkach atmosferycznych.

– Urządzenie pozwala przećwiczyć najbardziej nietypowe, niestandardowe sytuacje techniczno-ruchowe w ruchu kolejowym – mówi Marek Jabłoński, Prezes Zarządu Optima Plus. – Można wówczas zaobserwować jak zachowuje się maszynista, jak radzi sobie w kryzysowych sytuacjach.

 

Twórcy symulatora opracowali 30 scenariuszy zdarzeń. Obraz z rzeczywistych tras kolejowych wyświetlany jest na monitorach LCD w technologii 4K.

– Tworząc symulator bazowaliśmy także na współpracy z czynnymi pracownikami kolei, by urządzenie jak najlepiej oddawało rzeczywistość – dodaje Piotr Szot, Prezes Zarządu SimKol.

Dodaj komentarz