Raport z Polski Wydarzenia

Nastolatkowie chcieli wykoleić pociąg

Nieletni chłopcy wyrwali plastikowe słupki drogowe i układali je na torach na szlaku kolejowym Jedlicze – Krosno. Na szczęście niebezpieczną “zabawę” przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Jak wynika z ustaleń mundurowych, ci sami chłopcy odpowiadają za podobne zdarzenia z dnia 22 i 23 kwietnia.

O osobach postronnych znajdujących się na terenie kolejowym funkcjonariusze SOK dowiedzieli się z zainstalowanej fotopułapki. Na miejscu, w okolicach szlaku kolejowego Jedlicze – Krosno, dostrzegli dwóch chłopców w wieku 11 i 14 lat, którzy układali na torach wyrwane na przejeździe słupki drogowe. 

Na widok mundurowych sprawcy zaczęli uciekać pozostawiając motocykl, którym wcześniej się poruszali – informują funkcjonariusze. – Po krótkim pościgu zostali ujęci. W trakcie dalszych czynności ustalono, że: 11-latek i 14 latek przyznali się do dwóch wcześniejszych czynów polegających na ułożeniu przeszkód na torach kolejowych w dniach 22 i 23 kwietnia 2021 r. Dodatkowo nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdem, którym się wcześniej poruszali.

 

Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców wezwanych na miejsce zdarzenia. Strażnicy poinformowali o zdarzeniu także policję. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez  funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

To nie pierwsze zdarzenie, w którym nieodpowiedzialna zabawa nastolatków mogła doprowadzić do tragedii na torach:

Układali na torach kamienie. “Zabawę” ukrócili funkcjonariusze SOK

Dodaj komentarz