Raport z Polski Wydarzenia

Układali na torach kamienie. “Zabawę” ukrócili funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali trzech chłopców, którzy układali na torach kamienie. Swoją bezmyślną zabawą mogli doprowadzić do groźnego wypadku.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 marca na szlaku kolejowym Kotlin-Witaszyce. Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie otrzymał informację o najechaniu pociągu relacji Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski na kamienie ułożone na główkach szyn obu torów.

Na miejsce wysłani zostali funkcjonariusze SOK. Na terenie kolejowym ujęli trzech 15-letnich chłopców, którzy przyznali się do układania kamieni na torach.

– Po ujęciu nieletnich mundurowi dostrzegli na główkach szyn ułożone zostały kolejne kamienie – czytamy w komunikacie SOK. – Przedmioty zagrażające bezpieczeństwu w ruchu pociągów funkcjonariusze usunęli przed przejazdem kolejnego pociągu.

 

Ujęci nastolatkowie zostali przekazani policji w Jarocinie.

– Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurnego ruchu i dyspozytora z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych, niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków – dodają mundurowi.

Dodaj komentarz