Pasażer

Nauka poprzez zabawę – ŁKA aktywuje najmłodszych i wspiera akcję #zostanwdomu

lodzkie.pl

Tematyka związana z pociągami od dawna fascynuje najmłodszych. Łódzka Kolej Aglomeracyjna, chcąc urozmaicić dzieciom czas spędzony w domu, przygotowała propozycje gier i zabaw, które nie tylko bawią, ale także uczą. Gdzie można je znaleźć?

Łódzki przewoźnik udostępni różnorodne gry i zabawy zarówno na stronie internetowej www.lka.lodzkie.pl (zakładka #zostanwdomu) oraz w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie. Propozycje publikowane będą kilka razy w tygodniu. Wystarczy je pobrać i wydrukować. Część materiałów będzie dostępna też w wersji online lub poprzez aplikacje.

– Zachęcamy rodziców do skorzystania z gotowych propozycji i zdobywania wiedzy przez najmłodszych w sposób ciekawy i atrakcyjny – mówi Joanna Osińska rzecznik prasowy ŁKA. – Wśród materiałów znajdą się m.in. memory game, znajdź różnicę, puzzle, kolorowanki, szlaczki, wykreślanki tematyczne, anagramy czy zagadki matematyczne, a także książeczka o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół w bajkowym pociągu.

 

Gry i zabawy zaproponowane przez ŁKA to połączenie zabawy i nauki o bezpieczeństwie, a także właściwym zachowaniu się w pociągu, na dworcu czy przejeździe kolejowym.

Dla nieco starszych fanów kolei, którzy pasjonują się fotografią powstała grupa  na Facebooku „ŁKA w obiektywie”. W ten sposób zachęcamy do dzielenia się z szerszą grupą odbiorców zdjęciami, które być może wcześniej nie zostały nigdzie opublikowanie. Najciekawsze z nich będą udostępniane w oficjalnych mediach społecznościowych ŁKA (Facebook, Instagram, Twitter).

Dodaj komentarz