Tabor

NEWAG chce dostarczyć hybrydy dla Pomorza Zachodniego

Fot. ilustracyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego otworzył oferty złożone w przetargu na zakup taboru kolejowego dwunapędowego do przewozów regionalnych. Jak informuje samorząd, wpłynęła tylko jedna oferta – firmy NEWAG.

Spółka NEWAG zaproponowała, że dostarczy jeden pojazd za kwotę 24,6 mln zł brutto. Zamówienie podstawowe, obejmujące dostawę dwóch pojazdów, firma zrealizowałaby więc za nieco ponad 49 mln zł. Kwota ta mieści się w zaplanowanym budżecie. Teraz oferta, zgodnie z prawem zamówień publicznych, będzie badana przez komisję przetargową.

–  Pandemia koronawirusa poważnie wpłynęła także na sytuację w transporcie publicznym.  Musimy jednak myśleć perspektywicznie i robić wszystko, by za jakiś czas życie mogło wrócić  do normy. To dla regionu wyjątkowo ważna inwestycja, zważywszy, że linie kolejowe na wielu odcinkach nie są zelektryfikowane. Dobrze rokuje, że ofertę złożył nasz sprawdzony partner i dostawca pojazdów – komentuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.