Tabor

NEWAG dostarczy EZT dla województwa pomorskiego! Samorząd zaakceptował ofertę

Samorząd Województwa Pomorskiego szybko podjął decyzję i zaakceptował ofertę złożoną przez NEWAG. Nowosądecki producent zajmie się dostawą 1 EZT-a z opcją na dostawę kolejnych 9 jednostek.

Fot. Aleksander Olszak

Jak informowaliśmy na łamach ‘Raportu Kolejowego’, w zeszłym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego otworzył oferty w przetargu na dostawę 1 elektrycznego zespołu trakcyjnego z opcją na domówienie 9 kolejnych pojazdów.

Okazało się, że w przetargu wpłynęła jedna oferta złożona przez NEWAG S.A., która zmieściła się w szacunkowej wartości wskazanej przez zamawiającego. Producent z Nowego Sącza zaoferował dostawę jednego pojazdu za kwotę 34 813 000 zł brutto (szacunki opiewały na kwotę 36 650 310 zł brutto).

Finalnie niecały tydzień po otwarciu Samorząd ocenił ofertę Newagu przyznając sumę stu punktów. Oznacza to, że niebawem powinno dojść do podpisania umowy, a tym samym nowosądecki producent przystąpi do realizacji zamówienia.

Przypomnijmy, że mają to być jednostki długie na 70-76 metrów, tak aby w podwójnej trakcji długość pomiędzy skrajnymi drzwiami nie przekroczyła 150 metrów.

Więcej informacji na temat wyposażenia zamawianych pojazdów. 

Dodaj komentarz