Tabor Wydarzenia

Tylko NEWAG chce dostarczyć jednego EZT-a dla woj. pomorskiego

Samorząd Województwa Pomorskiego otworzył oferty w przetargu na dostawę jednego EZT-a z opcją na domówienie 9 kolejnych. Okazuje się, że wpłynęła wyłącznie jedna oferta.

Pomorski Impuls. Fot. Pomorskie.eu / Aleksander Olszak

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego otworzył oferty w przetargu, którego przedmiotem jest dostawa jednego fabrycznie nowego wieloczłonowego EZT-a z opcją dostawy dodatkowych 9 szt. takich samych pojazdów. Wpłynęła oferta złożona przez nowosądecki NEWAG. Opiewa ona na kwotę 34 813 000 zł brutto (dotyczy dostawy jednego EZT), oznacza to że mieści się ona w szacunkach zamawiającego, który przewidział na zamówienie budżet w wysokości 36 650 310 zł brutto.

EZT mają mieć od 70 do 76 metrów długości. W przypadku jazdy w podwójnej trakcji, długość EZT-ów pomiędzy skrajnymi drzwiami nie może być większa niż 150 metrów. Każdy EZT musi posiadać co najmniej 6 par drzwi na każdej stronie pojazdu. W pojazdach ma znaleźć się minimum 140 miejsc siedzących.

W każdym EZT znajdą się dwie toalety na skrajnych członach. Jedna toaleta będzie przystosowana na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Ponadto pociągi mają być wyposażone w pokładowe Wi-Fi, system informacji pasażerskiej, system zliczania pasażerów oraz w defibrylator AED.

Jak czytamy w dokumentacji, zaplanowano skierowanie pojazdów do obsługi połączeń kolejowych realizowanych w ramach użyteczności publicznej na liniach kolejowych nr: 9 Malbork-Gdańsk Główny (z możliwością rozszerzenia trasy do Iławy Głównej), 131 Tczew – Smętowo (z możliwością rozszerzenia trasy do Laskowic Pomorskich i Bydgoszczy Głównej), 202 Gdańsk Główny – Słupsk, 204 Malbork-Elbląg, 248 Gdańsk WrzeszczGdańsk Rębiechowo, 405 Słupsk-Ustka Uroczysko.

Dodaj komentarz