Raport z Polski Wydarzenia

Nie żyje maszynista ranny w wypadku pod Budzyniem

Nie żyje maszynista – druga ofiara tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Budzyń. Na przejeździe kolejowym w powiecie chodzieskim samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Na miejscu zginęła jedna osoba, kilka osób zostało rannych.

Fot. Chodzieskie Służby Alarmowo
Fot. Chodzieskie Służby Alarmowo

Śmierć w zdarzeniu poniósł 60-letni członek załogi pociągu. Poważnie ranny został maszynista, kierowniczka pociągu i kilkoro pasażerów. Niestety, po niespełna miesiącu od zdarzenia ze szpitala napłynęły kolejne tragiczne informacja – zmarł maszynista.

Dziś rano w szpitalu zmarł nasz kolega Sławomir Książkiewicz, maszynista, który 10 stycznia 2024 r. pod Budzyniem uległ wypadkowi kolejowemu. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje – poinformował Związek Zawodowy Drużyn Konduktorskich w RP.

Do wypadku doszło 10 stycznia na przejeździe kolejowo-drogowym pod Budzyniem w powiecie chodzieskim. Kierowca samochodu ciężarowego, załadowanego stalowymi blachami, wjechał na tory tuż przed jadący pociąg. Doprowadził do zderzenia.

25-letni kierowca ciężarówki usłyszał z ust prokuratora zarzut spowodowania wypadku. Nie przyznał się do winy. Postępowanie w sprawie trwa.

W wyniku wypadku uszkodzony został pociąg oraz infrastruktura kolejowa – PKP PLK wymieniły 280 podkładów kolejowych.

Dodaj komentarz