Raport z Polski Wydarzenia

Nieletni nożownicy zaatakowali na dworcu w Gliwicach

Zakłócali ład i porządek publiczny, a gdy ochrona dworca zwróciła im uwagę, zaatakowali pracowników nożem. Na miejsce skierowany został patrol Straży Ochrony Kolei, policjanci oraz załoga pogotowia ratunkowego. Jak się okazało, sprawcy byli nieletni.

Funkcjonariusze SOK w trakcie patrolu dworca.
Funkcjonariusze SOK w trakcie patrolu dworca.

Do zdarzenia doszło w środę 11 stycznia na terenie stacji w Gliwicach. Pracownicy ochrony firmy Zubrzycki, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków. Wcześniej młodzież zakłócała porządek w obiekcie.

– Jeden z mężczyzn został ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha – informuje Straż Ochrony Kolei. – Tuż po ataku sprawcy zbiegli. Drugi ochroniarz zapamiętał cechy charakterystyczne sprawców oraz wskazał kierunek, w którym zbiegli.

 

Funkcjonariusze, w wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, ujęli jednego z podejrzanych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni młodzieniec wspólnie z kolegami, jest osobą poszukiwaną przez Policję. Samodzielnie opuścił bowiem Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Siewierzu.

– W toku dalszych czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony firmy Zubrzycki nagle zasłabł – dodają mundurowi. – Jak się okazało, miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej, powstałą w wyniku uderzenia ostrym narzędziem. Strażnicy natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy, wzywając jednocześnie pogotowie.

 

W wyniku napaści drugiego z poszkodowanych pracowników ochrony służby medyczne przewiozły do Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Ujęty 16-letni nożownik trafił w ręce funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W toku śledztwa policjanci ustalili także dwóch pozostałych sprawców napadu. Młodym przestępcom prokurator przedstawi zarzuty dotyczące narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dodaj komentarz