global Pasażer Wydarzenia

Niemcy: rząd wprowadza zryczałtowany bilet na transport publiczny

Władze Republiki Federalnej Niemiec poinformowały o wprowadzeniu nowego zryczałtowanego biletu na transport publiczny. Przez okres 90 dni podróżni w Niemczech będą mogli korzystać ze wszystkich środków komunikacji miejskiej za 9 euro miesięcznie.

Zryczałtowany bilet zostanie wprowadzony latem tego roku.
Zryczałtowany bilet zostanie wprowadzony latem tego roku.

W Niemczech ryczałtowane bilety są częścią szerszego pakietu ulg, którego celem jest obniżenie kosztów życia. Ulgi obejmują jednorazową wypłatę dla obywateli w celu pokrycia rachunków za energię, jednorazową premię dla rodzin i tymczasową obniżkę podatków energetycznych na paliwo.

Decyzja ta spotkała z aprobatą wielu środowisk politycznych w tym Partii Zielonych. Liderka tego ugrupowania Ricarda Lang pochwaliła ten ruch, mówiąc, że transport publiczny będzie teraz prawdopodobnie tańszy niż w jakimkolwiek momencie historii Niemiec.

Zryczałtowany bilet zostanie wprowadzony latem tego roku. Korzyści odniosą także posiadacze biletów miesięcznych i rocznych – obiecał rząd w Niemczech.

W Niemczech trwa debata dotycząca decyzji o obniżeniu podatków energetycznych na paliwo. Na początku marca stowarzyszenie Allianz pro Schiene, zajmujące się transportem kolejowym, wezwało rząd, aby nie utrzymywał tego środka.

Dirk Flege, dyrektor zarządzający Allianz pro Schiene:

– Ludzie zwykle zapominają, że przejście na energooszczędne środki transportu jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie mobilności w przystępnej cenie. Rząd powinien zamiast tego rozważyć zniesienie podatku od mocy trakcyjnej.

Dodaj komentarz